MoraBanc Andorra Ve TOFAŞ Basket Maçının Ardından Orhun Ene’den Değerlendirme Geldi

MoraBanc Andorra Ve TOFAŞ Basket Maçının Ardından Orhun Ene’den Değerlendirme Geldi

6 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

7Days EuroCup Top 16 turu H Grubu’nda sonra hafta oyunu için MoraBanc Andorra ve TOFAŞ Basketbol ekipleri karşı karşıya geldi. Kırana kırana geçen oyun 97-94 skorla sona ermiş ve kazanan ise Bursa ekibi oldu. Maçın ardından ise takımın Başantrenörü Orhun Ene’den açıklama geldi.

Maçla ilgili değerlendirme yapan Ene, müsabaka öncesinde daha iyi bir performans oynayacaklarını arzu eden fakat istenildiği gibi bir oyunun sergilenmemiş olduğunu belirtti. Maç sürecinde ise 5-6 dakikalık bir periyodun olduğuna ve bu süreçte gerçekten iyi bir basketbol oynadıklarını ekleyen TOFAŞ ekibi hocası, baskıya karşı da zorluk yaşadıklarının altını çizdi. “Tempomuz düştü. Bu tempo bizim tempomuz değil. O tempoda kalırsanız Eurocup’ta başarılı olamazsınız” şeklinde konuştu.

“Arzularını takdir ediyorum”

“Oyuncularımın bir şey yapma isteklerini, arzularını takdir ediyorum ama kişisel anlamda da performans olarak da sezonun en zor dönemlerini giriyoruz. Oyuncuların hep beraber, hem takım olarak; hem bireysel olarak daha fazla bu işte kararlı olmaları lazım” diyen hoca, hem bireysel hem de takım olarak bu işte kararlı olunması gerektiğini özellikle belirtti.