Fenerbahçe Beko Ekibinde Koronavirüs İddiası Gigi Datome Yönünde

Fenerbahçe Beko Ekibinde Koronavirüs İddiası Gigi Datome Yönünde

29 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Fenerbahçe Spor Kulübü’nde yeni tip koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen spor kulüpleri arasında yer aldı. Sarı lacivertli kulüpte hem basketbol ekibi Fenerbahçe Beko içerisinde hem de futbol takımında bulgulara rastlandı.

 

1 basketbolcu, 1 teknik kadro çalışanı ve 2 de idari kadro çalışanında Kovid-19 testinin pozitif çıktığını bildiren sarı lacivertli kulüpte, virüse yakalanan kişinin Gigi Datome olduğu öğrenildi.

Sarı lacivertli kulüpte testi pozitif çıkan kişileri, hasta mahremiyeti gerekçesiyle paylaşmasa da, virüse yakalanan ismin Gigi Datome olduğu bilgisi edinildi. Önceki günlerde küresel salgın olan yeni tip koronavirüs tedavisinde 1 futbolcusunun ve 1 de sağlık çalışanının tedavi gördüğünü açıklayan kulüp, basketbol ekibinde de 4 kişinin testinin pozitif çıktığını bildirmiş fakat isimleri paylaşmamıştı.

Ulusal Basında Yer Aldı

Hastaların kendisini net olarak açıklayana kadar, kulübün kimliğe ilişkin bilgi veremeyeceği de yönetim tarafından bildirilmişti. Bu süreçte virüse yakalanan ismin futbol takımından Max Kruse olduğu iddia edilmişti.

Kulübün yapmış olduğu sonraki açıklamada ise, Fenerbahçe Beko ekibinden 1 basketbolcu, 1 teknik kadro çalışanı ve 2 de idari kadro çalışanında olmak üzere toplamda 4 kişide koronavirüs bulgusuna rastlandığı bildirildi. Basketbol ekibinde İletişim ve Medya Sorumlusu olan İlker Üçer, testinin pozitif çıktığını sosyal medya hesabı üzerinden duyurmuştu. Ulusal basında yer alan habere göre ise sarı lacivertli ekipte yakalanan ismin Gigi olduğu söylendi.