Fenerbahçe Beko Ekibinin Efsane Koçu Obradovic Takıma Veda Ediyor

Fenerbahçe Beko Ekibinin Efsane Koçu Obradovic Takıma Veda Ediyor

23 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Fenerbahçe Beko ekibi, birçok başarıda önemli bir imzası bulunan başarılı Başantrenörü Obradovic ile yollarını ayırmaya karar verdiğini açıkladı. 5 sene boyunca Euroleague’de Final-Four oynayan ve bu sezonda işler yolunda gitmediği için Obradovic’in, sarı lacivertli yönetimden gelen iki teklifi de reddetmiş olduğu bilgisi edinildi.

 

5 yıl art arda Euroleague’de Final-Four oynayan ve pek çok başarıya imza atan Obradovic ile Fenerbahçe Beko ekibinde yolların ayrılmasına karar verildi. Birlikte pek çok başarıya imza atan yönetim ve Başantrenör, bu sezon işlerin yolunda gitmemesi sebebiyle ayrılmaya karar verdi.

 

Yerine Zalgris Kaunas’ın Koçu Gelecek

Sarı lacivertli ekibin iki teklifini de kabul etmeyen koçun yerine ise, Zalgris Kaunas’ın koçluğunu yapmakta olan Saranus Jasikevicius’un geleceği bilgisi edinildi. Uzun yıllar boyunca Fenerbahçe ekibine başarı sağlayan ve pek çok zafere imza atan Obra, gelen iki teklifi de kriz sürecinde kabul etmediği için takımla yollarının ayrılmasına karar verildi.

 

Sırp basınında yer alan bilgiye göre ise, sarı lacivertli ekibin başında, geçmiş süreçte de kanarya forması giymiş olan ve Zalgris Kaunas ekibinin de başında olan Sarunas Jasikevicius olacak.

 

Öte yandan Litvanyalı Başantrenör, Panathinaikos ve Barcelona ekipleri tarafından da isteniyor.