Kanada ve Avustralya 2020 Tokyo Olimpiyatlarına Sporcu Göndermiyorlar!

Kanada ve Avustralya 2020 Tokyo Olimpiyatlarına Sporcu Göndermiyorlar!

23 Mart 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Corona salgını nedeniyle dünyadaki tüm spor organizasyonları birbir ertelenirken 24 Temmuz’da başlaması planlanan 2020 Tokyo Yaz Olimpiyatlar‘ı hakkında halen bir güncelleme gelmedi.

Bunun üzerine ülkelerden reaksiyon gelmeye başladı ve Kanada ile Avustralya gelen haberlere Tokyop Olimpiyat Oyunları’na katılmıyorlar.

Kanada Olimpiyat Komitesi olimpiyatların planlanan tarihte başlaması durumunda sporcularını yollamayacağını açıklarken, Avustralya Olimpiyat Komitesi ise tarihten bağımsız olarak corona salgını nedeniyle sporcularını oyunlara göndermeyeceğini duyurdu.

Normal şartlarda 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın 24 Temmuz’da başlaması planlanıyor ancak salgının tehlikeli şekilde büyümeye devam etmesiyle birlikte Uluslararası Olimpiyat Komitesi de geri adım atmış ve erteleme hakkında 4 hafta düşünüp sonrasında karar vereceklerini belirtmişti.

Toronto Raptors’ın koçu Nick Nurse’ün yönettiği Kanada’da Jamal Murray, RJ Barrett, Sha, Gilgeous-Alexander gibi önemli NBA oyuncuları da yer alıyor.

Philadelphia 76ers’da milli oyuncumuz Furkan Korkmaz’ın da koçluğunu yapan Brett Brown’un yönettiği Avustralya da Kanada gibi Olimpiyatların güçlü takımlarından biri olacaktır. Kadrolarında Ben Simmons, Patty Mills, Joe Ingles gibi tecrübeli NBA oyuncuları yer alıyor.