Fenerbahçe Beko ALBA

Fenerbahçe Beko ve ALBA Berlin Karşı Karşıya Geliyor

Posted by

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde 22. Haftanın önemli karşılaşmalarından birisi de Fenerbahçe Beko ve ALBA Berlin ekipleri arasında gerçekleşecek.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde 22. Haftada karşı karşıya gelecek ekipler Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı ve Almanya’nın temsilciliğini yapan ALBA Berlin olacak.

Temsilcimiz olan sarı lacivertli ekip, deplasmanda kıran kırana mücadele verecek. Sarı lacivertlilerin ise Avrupa kupaları için 531. Maçı olacak. ALBA Berlin ile karşılaşacak olan kanaryaların geçmişine bakıldığında ise Avrupa arenası içerisinde toplamda 530 kez karşılaşma yaşayan ekip, 304 galibiyet ve 226 yenilgi alarak parkeden dönmüştü.

THY Avrupa Ligi geçmişinde ise yapmış olduğu 328 mücadelenin 193’ünde galip taraf olurken, 135’inde de mağlup olarak sahadan ayrılmıştı.

Mücadele Mercedes-Benz Arena’da Gerçekleşecek

Yarın gerçekleşecek büyük mücadelenin saati 21:30 olacak. Kıyasıya mücadelenin yapılacağı deplasmanın salonu ise Mercedes-Benz Arena. Avrupa Ligi süresince 9 kez galip olan, 12 kez yeniği yaşayan ve averajı ile 9. Sırada yer alan Fenerbahçe Beko’nun rakibi ise 7 galibiyet, 14 yenilgi ve averajla ligte 16. Sırada yer alıyor.