Filip Petrusev: “Dakikalarımın Hangi Nedenden Ötürü Azaldığını Bilmiyorum”

Filip Petrusev: “Dakikalarımın Hangi Nedenden Ötürü Azaldığını Bilmiyorum”

25 Haziran 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Geçtiğimiz yaz döneminde Sertaç Şanlı’nın takımdan ayrılmasının ardından Anadolu Efes ile anlaşan Sırp uzun Filip Petrusev, lacivert beyazlılarda geçirdiği ilk sezonda beklentileri karşılayamadı. Anadolu Efes üst üste ikinci kez Turkish Airlines EuroLeague şampiyonu olurken Sırp uzun sezon ortasında kesik yedi.

Sezonun sona ermesinin ardından Anadolu Efes’den ayrılması kesinleşen Filip Petrusev, Sırbistan Milli Takımı’nın 2023 FIBA Dünya Kupası Elemelerinde Letonya ve Belçika ile oynayacağı maçlar öncesi açıklamalarda bulundu.

“Milli takımdan hemen sonra Vegas’taki Yaz Ligi’ne, Philadelphia 76ers’a katılmak için gideceğim ve ancak bundan sonra, Amerika’da olsun, kariyerime nerede devam edeceğime dair daha iyi bir resme sahip olacağımı düşünüyorum. Ya da Avrupa’da başka bir takımda…”

“Daha Fazla Süre Alacağım Bir Takımda Oynamak İstiyorum”

Sezon sonunda Anadolu Efes’ten ayrılacak olan Petrusev’e Adriyatik Ligi takımlarından Kızıl Yıldız ve Partizan’ın ilgisi biliniyor. 22 yaşındaki uzun konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Gelecek sezon nerede olacağım hakkında hiçbir fikrim yok. Dürüst olmak gerekirse, oraya gitmek ya da burada kalmak için hiç acelem yok. Geçen sezon oynamadığım için mümkün olan en yüksek seviyede çok fazla oynayacağım bir takımda olmak istiyorum. Aldığım rolün nereye gideceğime karar vereceğini düşünüyorum.”

Sezon ortasında rotasyondan kesilmesine ilişkin olarak da açıklamalarda bulunan Sırp yıldız şunları söyledi:

“Daha fazla oynamayı bekliyordum, sezon böyle başladı. Dakikalar alıyordum ve sonra takım kazanmıyordu. Dakikalarımın hangi nedenle azaldığını bilmiyorum. Bu yüzden takıma katkı sağlamadığıma dair dedikodular vardı ve oynamadığım zamanlarda nasıl katkı sağlarım bilmiyorum.”

Basketnews

Filip Petrusev, geçtiğimiz sezon Anadolu Efes ile EuroLeague’de 22 maçta görev alırken 5.2 sayı ve 1.6 ribaunt ortalamaları yakaladı. Koç Ergin Ataman geçtiğimiz günlerde yaz döneminde Petrusev ile anlaşmalarını hata olarak nitelendirmişti.

22 yaşındaki Sırp uzun geçtiğimiz sezon NBA draftinde Philadelphia 76ers tarafından 50. sıradan seçilmişti.