Giannis Sfairopoulos Hakkında Çıkan Panathiaikos Söylentilerine Açıklık Getirdi

Giannis Sfairopoulos Hakkında Çıkan Panathiaikos Söylentilerine Açıklık Getirdi

26 Haziran 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Yunanistan Ligi ve Turkish Airlines EuroLeague’de geçen sezon beklentilerin oldukça altında kalan Panathianikos, yeni sezon için koç arayışlarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz sezon ortasında Maccabi Tel Aviv’den ayrılan eski Olympiakos baş antrenörü Giannis Sfairopoulos’un bu görev için en büyük aday olduğu iddia ediliyor.

Deneyimli teknik adam, Yunan Basketbol Antrenörleri Derneği’nin Atina’da düzenlediği seminerde bu söylentileri yorumladı. Yunan devlet televizyonu ERT’ye konuşan Sfairopoulos’a Panathinaikos’u devralma olasılığı soruldu. Yunan koç, konuyla ilgili olarak şunları dile getirdi:

“Panathinaikos’a saygı duyuyorum, geçmişine, bugününe ve geleceğine saygı duyuyorum. Panathinaikos’ta çalışan tüm insanlara, yönetime, oyunculara, takımda çalışanlara ve oyunculara saygı duyuyorum, ancak devralma konusunda herhangi bir görüşme olmadı.”

“Rus takımlarının EuroLeague’den ihraç edilmesinin ardından bazı şeyler değişti ama geleceğim hakkında karar vermek için acelem yok. Ancak önceliğim yurtdışında çalışmak.”

Yunan Milli Takımı hakkında baş antrenör Dimitris Itoudis ile irtibat halinde olduğunu sözlerine ekleyen 55 yaşındaki deneyimli antrenör, bu konu hakkındaysa şöyle konuştu:

“Bizi yanında istemesi büyük bir onur. Milli takımda iki farklı dönemde bulundum. Tecrübem ve uzmanlığım milli takımın emrinde. Itoudis ile konuştum ve büyük ihtimalle tekrar fikir alışverişinde bulunacağız. Takımla gurur duyuyoruz ve basketbolumuzun bir adım öne çıkması için tüm Yunan koçların birlik olması çok önemli.”

Basketnews