Final Four Heyecanı Köln’de Yaşanacak

7 Eylül 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde 2021 Final Four organizasyonu, Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek.

Öncesinde koronavirüs salgını sebebiyle iptal olan 2020 Final Four’unun, tekrar Köln’de planlanacağı iddiaları gerçek oldu. Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde 2021 Final Four’u Almanya’nın Köln kentinde düzenlenecek.

Avrupa basketbolunun en önemli organizasyonlarından biri olan EuroLeague, Almanya’nın dördüncü büyük şehri olan Köln’de Final Four heyecanına ev sahipliği yapacak.

Alınan karara göre 28-30 Mayıs 2021 tarih aralığında, Almanya’nın Köln kenti Avrupa basketbolunun merkezi haline gelmiş olacak.

Avrupa Ligi’nin yeni şampiyonu, 21 yıldır çok sayıda önemli spor etkinliğine ev sahipliği yapmış olan Lanxess Arena’da belirlenmiş olacak.

Yüzyılın İkinci Alman Kenti Olacak

Konuya ilişkin açıklama yapan EuroLeague Başkanı ve CEO’su Jordi Bertomeu, önceki yıl Köln’nün seçilmesinin nedenlerine ilişkin konuştu. Aynı nedenlele tekrar Final Four’u orada düzenleme konusunda karar kıldıklarını ekledi.

On yılın ilk Final Four’unu muhteşem bir arenada, EuroLeague’de kendi takımını olmayan canlı ve büyük bir şehirde sahnelemenin, lige yeni taraftarlar gelmesi adına da önemli olduğunu ekledi. Bu konuda da ne kadar kararlı olduklarını göstergesi olduğunu söyledi.

Alınan karar neticesinde, Berlin sonrasında bu yüzyılda organizasyonun düzenleneceği ikinci alman kenti Köln olarak kayıtlara geçecek.

Güncel Yazılar