Turgay Büyükkarcı’dan Final Four Açıklaması

Turgay Büyükkarcı’dan Final Four Açıklaması

3 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs salgını nedeniyle Euro Cup Final-Four organizasyonunun yeni sezon öncesinde ertelenmesi kararı açıklanmıştı. Bu süreçte en iddialı ekiplerden biri olan Pınar Karşıyaka da etkinliğe ev sahipliği yapma isteğinde ısrarcı davranmaya devam ediyor.

12 Mart günü koronavirüs salgını sebebiyle yarı final aşamasında bulunan Euro Cup’ta Pınar Karşıyakaka ekibi ev sahibi olma isteğini sürdürüyor.

Kulüp Başkanı Turgay Büyükkarcı, finallere ev sahipliği yapma ile ilgili ısrarcı olduklarını ifade etti.

Ekim Ayı Başında Taraftar Desteği Alınır

Katılmış olduğu yayında merak edilen sorulara cevap veren Turgay Büyükkarcı, kupanın ilk süreçte iptal edildiğini söyledi. Fakat devam etmesi için de ciddi anlamda bir mücadele verdiklerinin altını çizdi.

Şimdi ikinci mücadelenin ise finallerin İzmir’e alınması ile ilgili olduğunu vurguladı. Çok iyi bir organizasyon yapacaklarını belirten yönetici, önceki süreçte de Final Four’a ev sahipliği yapmış olduklarını ekledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Spor Bakanlığı’nın da fikirlerini desteklediğini belirten Büyükkarcı, Final Four’un burada olacağını ve kupanın da buraya geleceğine dikkat çekti.

Öte yandan koronavirüs salgını ile ilgili yeni sezonda tribünlerde seyirci kısıtlaması olup olmayacağını da konuşmanın erken olacağını da belitti.

Büyükkarcı, Eylül ayının sonunda ülkedeki koronavirüs kaynaklı vefat sayısının da sıfırlanmasının beklendiğinin de bilgisini verdi. Ve Ekim ayının başında da takımların tekrar taraftar desteğiyle oynayabileceğini düşündüğünü söyledi.

Güncel Yazılar