Floyd Mayweather NBA Takımı Satın Almak İstiyor

Efsanevi boksör Floyd Mayweather görünüşe göre bir NBA takımı satın alma yolunda.

Japonya’da MMA dövüşçüsü Mikuru Asakura’ya karşı verilen mücadeleyi izleyen Floyd Mayweather geçtiğimiz günlerde bir NBA takımının sahibi olma hayalinden bahsetti.

“Son altı aydır belirli kişilerle konuşuyorum. Bu, perde arkasında üzerinde çalıştığım bir şey, ancak hiçbir zaman çıkıp medyayla bu konuda alenen konuşmadım. Ekibim NBA ile perde arkasında çalışıyor. Tam olarak nerede olduğunu söyleyemem ama bir ekip kurmaya çalışıyorum.”

“Uzun süredir bunun üzerinde çalışıyorum. Perde arkasında çalışıyorum. Taşlar yerine oturana kadar açıklamak istemedim.”

Eurohoops

45 yaşındaki NBA hayranı ve en zengin sporculardan biri olan Mayweather, herhangi bir spor dalındaki en popüler sporculardan biri konumunda. NBA ile ilişkisinin projeksiyonu ile ilgili olarak, satın almak istediği takımla ilgili bir yer paylaşmadı. Ancak NBA yönetimi yakın zamanda Las Vegas ve Seattle’da iki yeni takım kurularak ligin 2-3 sezon içinde 32 takıma çıkmasını planlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Lakers’in süper yıldızı LeBron James Las Vegas’ta bir NBA takımının sahibi olmak istediğini belirtmişti.

Henüz NBA yönetimi ligdeki takım sayısının arttırılması konusunda net bir fikir ortaya koymadı. Son genişleme 2004’te yapılmıştı. Charlotte Bobcats, şimdi Charlotte Hornets, lige dahil olurken NBA’deki takım sayısı 30’a çıkmıştı.