Furkan Korkmaz: “Bunu Unutturmak İçin Çok Şansımız Olacak”

Furkan Korkmaz: “Bunu Unutturmak İçin Çok Şansımız Olacak”

11 Eylül 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

FIBA EuroBasket son 16 turunda Fransa’ya trajik bir şekilde 87-86 kaybederek elenen A Milli Takım akşam saatlerinde yurda döndü. Fransa karşısında son topta kaybeden Milli Takım’ın deneyimli isimlerinden Furkan Korkmaz, Anadolu Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

Fransa karşısında 16 sayı farktan gelerek iki kez maçı kazanacak noktaya getiren A Milliler moral bozucu bir şekilde kaybederken maç topunu değerlendiremeyen Furkan Korkmaz şunları dile getirdi:

“Deyim yerindeyse tabi ki dağıldık. Gerçekten çok üzücü, hala damarlarımda hissediyorum maçın atmosferini. Ülkeye çok daha mutlu ve gururlu dönebilirdik ama bütün teknik ekibi ve takım arkadaşlarımı kutluyorum. Aynı şekilde bizi destekleyen insanlarımıza da teşekkür ediyorum. Önümüzde daha çok turnuva var, bu maçları unutturmak için çok şansımız olacak. Umarım daha güzel günler bizleri bekliyor.”

“Genç bir ekibiz ama artık bunu söylemekten de çok sıkıldım. Artık çıkıp oynamamız gereken yaşlardayız çünkü bu devirde genci yaşlısı çok kalmadı. Tabi ki tecrübe zamanla olgunlaşınca gelen bir şey. Fakat ben her zaman söylüyorum, çok gurur duyulacak bir ekibimiz var.”

eurohoops