Jeanie Buss LeBron James’in Lakers’da Emekli Olmasını İstiyor

Jeanie Buss LeBron James’in Lakers’da Emekli Olmasını İstiyor

11 Eylül 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Los Angeles Lakers, geçen sezon yaşadığı hayal kırıklığının ardından yaz döneminde takımın yıldız oyuncusu LeBron James ile bir yılı opsiyonlu olmak üzere iki senelik yeni anlaşma yaptı. Lakers’da geçirdiği 4 sezonda bir NBA şampiyonluğu yaşayan LeBron James, üç sezonda ise yaşanan sakatlıklar ve takım kimyasındaki bozukluklardan ötürü beklentilerin altında kaldı.

Buna karşın Lakers’in sahibi Jeanie Buss, katıldığı bir podcast programında yıldız oyuncunun kariyerini Lakers’da noktalamasını istediğini dile getirdi:

“LeBron ile ikimiz arasında bir iletişim hattımız var ve bana her an ulaşabileceğini ve bunun tersini de biliyor. Sanırım takdir edildiğini hissediyor. Burada kalmak ve Laker ekibini yönetmeye devam etmek için bir uzatma imzaladığı için minnettar olduğumu biliyor Hem saha içinde hem de saha dışında harika bir lider. Ona bir Laker olarak sahip olduğumuz için kutsanmışız gibi hissediyorum. Onun bir Laker olarak emekli olduğunu görmek istiyorum.”

37 yaşındaki LeBron James ilerleyen yaşına karşın en üst seviyede mücadele etmeyi sürdürüyor. Geçen sezon yaşadığı sakatlıklardan ötürü 56 maçta görev alsa da 30.3 sayı ortalaması yakalayarak lig tarihinde normal sezonda en yüksek sayı ortalaması yakalayan en yaşlı isim oldu.