Furkan Korkmaz: “Çok Yetenekli Bir Jenerasyonumuz Var”

Ülkemizi NBA’de temsil eden Furkan Korkmaz, Philadelphia 76ers’ın konferans yarı finallerinde Miami Heat’e elenmesinin ardından 2023 FIBA Dünya Kupası Elemeleri için A milli takımın aday kadrosuna davet edildi.

NBA’de ülkemizi başarıyla temsil eden Ömer Faruk Yurtseven, Alperen Şengün ve Cedi Osmanla beraber bu yaz hem Dünya Kupası Elemeleri hem de Euro Basket 2022’de ter dökecek milli gard, FIBA’nın sitesine açıklamalarda bulundu.

Milli formayı giymenin öneminden bahseden Furkan Korkmaz, şunları dile getirdi:

“Milli takımın benim için derin bir anlamı var, bu yüzden sezon ne kadar uzun olursa olsun, gerektiğinde takıma hazır olacağım.”

Bu yaz hem FIBA Dünya Kupası elemeleri hem de Euro Basket 2022’de madalya kovalayacak A Milli Basketbol Takımı’nın kadrosunda çok önemli isimlerin olduğunu dile getiren yıldız oyuncu, kendilerini bekleyen zorlu süreçle ilgili şöyle konuştu:

“Yoğun ve önemli bir yaz olacak. Genç ve yetenekli bir jenerasyona sahibiz. Bunun ülkemiz için çok gurur verici bir tablo olduğunu düşünüyorum. Ayrıca tecrübeliyiz. NBA’den oyuncularımız var, Avrupa’nın en üst seviyesinde mücadele eden oyuncular var. Evet, potansiyelimiz var ama potansiyelimizi sahada da gösterecek güce sahibiz.”

Turnuvada elde edecekleri başarının anahtarının takım olmaktan geçtiğini vurgulayan Furkan Korkmaz, sözlerine şöyle devam etti:

“Takım olarak potansiyelimiz yüksek ve günün sonunda önemli başarılar elde edebiliriz ama en önemlisi takım olarak oynayabilmek ve herkesin performansını sahaya da o kadar yansıtması gerekiyor. Yetenekli bir takımız ve birlikte oynamayı seven adamlardan oluşan ‘gerçek’ bir takımız. Başarının sırrı bu olacak.”

FIBA