Ali Koç

Başkan Koç, Mali Kurulda Fenerbahçe Beko’yu Değerlendirdi

Fenerbahçe başkanı Ali Koç, kulübün mali genel kurulunda açıklamalarda bulundu.

Basketbol şubesindeki, yani Fenerbahçe Beko‘daki başarısızlığın sorumlusunun kendisi olduğunu belirtti ve yakın zamanda güzel gelişmeler duyuracaklarını ifade etti.

İşte Koç’un açıklamaları:

Fenerbahçe Beko’da bir başarısızlık varsa ki son dönemde istediğimiz gibi olmadı. Bunun sorumlusu benim, sadece bir yönetim kurulu üyemiz değildir. Sertaç Komsuoğlu gecesini gündüzüne verip orada çalışmaktadır. İnşallah birkaç hafta sonra çok güzel, enteresan gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Balık baştan kokar, varsa sorumlusu benim. Futbolda o kadar sıkıntı yaşadık, yatırım yaptık, bir defa çıkıp ‘Ben mi gol atacağım, futbolcu böyle, hoca böyle’ demedim. Basketbolda başarısızlık varsa kimse bunu sadece Sertaç Bey’e addedemez. Bu bizim başarısızlığımız.

Yalnız şunu da gözardı etmeyin biz artık Beşiktaş ve Galatasaray ile mücadele etmiyoruz, Trabzonspor zaten bu alanlarda yok. Biz, bizden çok daha zengin, borç derdi olmayan, kurumsal şirketlerin takımlarıyla mücadele ediyoruz. Onlar bu harcamaları, ‘reklam harcaması’ diye yazarak geçebiliyorlar. Biz şu an bu harcamalar dolayı yeni kanundan sonra hapse girme riskiyle karşı karşıyayız.

Fenerbahçe Spor Kulübü