Galatasaray

Galatasaray Kadın Basketbol Ekibinde 2 Yeni Transfer

Posted by

Basketbolda yeni sezon için hazırlıkların devam ettiği günlerde, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı iki oyuncuyu daha kadrosuna dahil ettiğini açıkladı. Sarı kırmızılı kulüpten yapılan yapılan açıklamaya göre Slovak forvet Zofia Hruscakova ile Amerikalı oyun kurucu Courtney Williams yeni sezonda cimbom için ter dökecek.

 

Birer Yıllık Anlaşma İmzalandı

 

Konuya ilişkin Galatasaray Spor Kulübü internet sitesinde açıklama yapıldı. Hruscakova ve Williams ile birer yıllık sözleşme imzalandığı bilgisi verilirken, sarı kırmızılı kulübün yeni sezon hazırlıklarını sürdürdüğü öğrenildi.

 

Profesyonel basketbol kariyerine 2011-2012 sezonunda kendi ülkesinin takımlarından biri olan Dannax Sport ekibinde başlayan Hruscakova, Kosice ekibinde toplamda dört sezona imza attı. 25 yaşındaki 1.90’lık sporcu, ülkesinin dışındaki ilk deneyimini ise 2016-2017 sezon başlangıcında Macar ekibi Györ ile yaşamış oldu.

 

2017-2018 sezonunun ortasına gelindiğinde İtalya’nın Famila Schio ekibi ile anlaşmaya varan oyuncu, bu takımla da İtalya Ligi şampiyonluğu yaşamış oldu.

 

Ardından kariyerine Fransa temsilcisi Flames Carolo ile devam eden oyuncu, yeni sezonda ise Galatasaray için mücadele edecek.

 

26 yaşındaki Williams ise, 2016 WNBA draftında birinci tur sekizinci sıradan Phoenix Mercury tarafından seçilen isim olmayı başardı.

Güncel Yazılar