Galatasaraylı Oyuncudan Pınar Karşıyaka Maçına Tepki Geldi Forma Giymedi

Galatasaraylı Oyuncudan Pınar Karşıyaka Maçına Tepki Geldi Forma Giymedi

15 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayı ile kendini gösteren ve küresel salgın hastalık olarak ilan edilen yeni tip koronavirüs spor dünyasını da vurdu. Türkiye’de görülen vakanın ardından tüm spor organizasyonlarının seyircisiz oynanmasına karar verilirken spor dünyasında da sahaya çıkmak istemeyen oyuncu haberleri art arda geliyor. Galatasaray Doğa Sigorta’nın Yeni Zelandalı sporcusu olan Tai Webster de virüs sebebiyle Pınar Karşıyaka mücadelesinde forma giymeyi kabul etmediğini bildirdi.

Pınar Karşıyaka ile karşı karşıya gelecek olan Galatasaray Doğa Sigorta ekibi de küresel hastalık olarak ilan edilen koronavirüs salgınından etkilendi. Müsabakada virüs sebebiyle oynamak istemeyen sarı kırmızılı ekibin Yeni Zelandalı oyuncusu oldu. Tai Webster, olası virüs şüphesi ile maça çıkmayı kabul etmezken, kulüp tarafından da durum bildirildi.

Maçın Ertelenmesini Talep Etmişti

Müsabakanın hemen öncesinde de sosyal medya aracılığıyla maçın ertelenmesini talep eden Webster, oyunun oynanmasına ise tepki gösterdi.

Ayrıca müsabakada olmayan diğer bir isim ise Amerikalı oyun kurucu olan Aaron Harrison oldu. Sporcunun, soğuk algınlığı sebebiyle oyunda forma giyemediği açıklandı. Sarı kırmızılı ekibin oyuncu kadrosunda ise, toplamda 3 yabancı sporcu forma giydi.