Galatasaraylı Oyunculardan Corona İçin Ortak Tepki

Galatasaraylı Oyunculardan Corona İçin Ortak Tepki

14 Mart 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Galatasaray Doğa Sigorta‘da Zach Auguste, Aaron Harrison ile Caner Erdeniz’in coronavirüs salgını nedeniyle liglerin ertelenmesine dair gösterdikleri tepki ortak bir harekete dönüştü ve sarı kırmızılı formayı giyen tüm oyuncular kişisel sosyal medya hesaplarından aynı metni paylaştılar.

“Galatasaray oyuncuları olarak son günlerde ve haftalarda bu acımasız virüs sebebiyle sevdiklerini kaybedenlere taziyelerimizi iletiyoruz.

Ayrıca virüsü kendisi yaşayan ya da yakınlarıyla temas eden herkese acil şifa dileklerimizi yolluyoruz. Türk hükumetinin şimdiye kadar virüsün bulaşmaması yönünde aldığı tedbirleri takdir ettiğimizi söylemekle beraber maçların seyircisiz oynanacak olmasına rağmen hala devam ettirilmesini epey tuhaf bulduk.

Acil tavır alınmayan komşu ülkelerde vakaların nasıl çabucak sivrildiğini gördük ve şimdi acil tavır alınması gerektiğine inanıyoruz.

Oynamak için her ne kadar sabırsızlansak da ardımızda herhangi bir risk olmadığından emin olmak istiyoruz. Umuyoruz ki, bu ricalarımız karar merciilerinin kalplerine ulaşır.”