Trabzonspor Kulübü Basketbol Kış Okulu Faaliyetlerine Ara Verildi

Trabzonspor Kulübü Basketbol Kış Okulu Faaliyetlerine Ara Verildi

14 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Trabzonspor Kulübü Amatör Branşlar ve Tesisler Koordinatörü olan Yusuf Hayırlıoğlu, basketbol kış okulu faaliyetlerine ara verildiğini açıkladı. Yapılan yazılı açıklama ile, yeni tip koronavirüsün bir salgın haline gelmesi sebebiyle bu süreç için tedbir alındığı belirtildi.

Trabzonspor Kulübü Amatör Branşlar ve Tesisler Koordinatörü olan Yusuf Hayırlıoğlu’ndan koronavirüs ile ilgili tedbir alındığı bildirildi. Dünyada salgın hastalık haline gelen virüs sebebiyle basketbol kış okulu faaliyetlerine ara verildiği açıklandı.

Önemli Olan Sporcular Ve Ailelerinin Sağlığı

Bordo mavili kulübün koordinatörü konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada, sporcuların ve ailelerinin sağlığının büyük bir öneme sahip olduğunu bildirdi. Alınması gereken tedbirler nedeniyle de, Çin Wuhan kentinde başlayan sonrasında ise tüm dünyayı etkisi alına alınan virüse yönelik tedbirlerin ülkemizde de alınması gerektiğinin önemine vurgu yapıldı. Söz konusu faaliyetlerin ise ne zaman tekrar başlanacağına ise hastalığın önümüzdeki süreçteki seyrinin etki edeceği belirtildi. Önemli olanın bu durumda panik olmadan tavsiyelere uyulması gerektiğine de dikkat çekildi.

Trabzon ekibinin koordinatörü önemli olanın sporcular ve onların aileleri olduğu da yapılan açıklamada özellikle belirtilen diğer bir durum oldu.