Garuba, NBA’deki Hedefleri Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Real Madrid formasıyla 2020-21 Turkish Airlines Euroleague Yükselen Yıldız Ödülü’nün sahibi olarak NBA‘in yolunu tutan Usman Garuba, Marca’ya detaylı bir röportaj verdi.

Bu yaz NBA Draftı’nda 23. sıradan Houston Rockets tarafından seçilerek 19 yaşında NBA sahnesine çıkacak olan İspanyol uzun, Marca’ya samimi açıklamalarda bulundu.

Las Vegas Yaz Ligi’nde ilk maçına çıkmak için Rockets formasını ilk giydiğinde, Madrid doğumlu pivot neredeyse uykuya daldığını itiraf etti:

“Yalan söylemeyeceğim ve çok dürüst olacağım. Yarı uykudaydım. Benchte esniyordum ve ne yolculuk yapmışım diye düşündüm.”

Marca
“Buradaki Talepler Real Madrid’den Çok Farklı”

Garuba için, en önemli şey NBA’de kalıcı olmak ki bu her zaman en zoru. Yeni takımındaki rolünü değerlendiren 19 yaşındaki yıldız adayı şunları söyledi:

“Benim için farklı bir deneyim olacak çünkü taleplerin Real Madrid’dekiyle aynı olmadığı bir takımdayım. Birçok genç oyuncu ile yeniden yapılanma aşamasında olan bir takımdayım. Hedefimiz her geçen gün gelişmek ve benim de hedefim her geçen gün daha da ilerleyip daha önce kötü olduğum birçok konuda çalışmak ve kendimi geliştirmek.”

Marca

Garuba, Real Madrid günlerinden farklı olarak topla daha çok oynaması gerektiğini dile getirdi. Ayrıca yeni takımı Houston Rockets’ın ona özgürlük verdiğini dile getiren İspanyol milli oyuncu konuyla ilgili şunları dile getirdi:

“Buradaki oyunla en büyük fark bu, hareket özgürlüğü. Orada pozisyon yok ve dahası bu e benim için, sahip olduğum özelliklerden dolayı bana fayda sağlayan bir şey, onu kullanabilirim ve buna hazırım.

Marca
“Zihinsel Yönü Geliştirmek İçin Koç Tuttum”

NBA’de geçireceği ilk sezonunda her şeye hazırlıklı olduğunu aktaran genç yıdız adayı %100’ünü vermeye hazır olduğunu şu şekilde ifade etti:

“Olacaklar için tamamen zihinsel olarak hazırım. Çok ya da az oynuyor olabilirim, hatta hiç oynamadığım günler bile olabilir. Bildiğim şey, bu yıl kişisel olarak çok daha fazla gelişmeye çalışmak için yüzde yüz vereceğim. Zihinsel yönü geliştirmek için bir koç kullandım. Zihin her şeyin anahtarıdır ve onu iyi kullanırsanız geri kalan her şey daha iyi çalışır.”

Marca