İDDİA: Tecrübeli Millsap’ın 4 Talibi Var

NBA‘de serbest oyuncu marketinde artık havuz iyice sığlaştı, bir çok oyuncunun yeni adresi belli oldu. Kalan isimlerden belki de en dikkat çekici olan isin Paul Millsap.

15 yıllık bir tecrübeye sahip olan Millsap, kuşkusuz serbest oyuncu piyasasında kalan en önemli isimlerin başında geliyor.

The Athletic’in haberine göre ise onunla 4 önemli ekip, Brooklyn Nets, Golden State Warriors, Chicago Bulls ve Los Angeles Clippers ilgileniyorlar.

36 yaşındaki Millsap’ın bu yaz serbest kalana kadar 4 yıldır formasını giydiği Denver Nuggets‘da %65 gibi önemli bir galibiyet yüzdesi var. Onun döneminde play-off’larda aldıkları en iyi sonuç ise 2020’de konferans finaline çıkmalarıydı ama Lakers’a elenmekten kurtulamamışlardı.

4 kez All-Star seçilme başarısı gösteren Millsap, 15 yıllık NBA kariyerinde 7 sezon Utah Jazz, 4 sezon Atlanta Hawks ve son olarak 4 sezon Denver Nuggets formalarını terletmişti. Toplamda 1052 normal sezon maçında boy gösterirken 13.7 sayı, 7.2 ribaund, 2.2 asist, 1.3 top çalma ortalamaları tutturmuştu.