Georgios Papagiannis: “Herhangi Sporcunun Milli Takımda Oynama Fırsatını Reddedeceğini Sanmıyorum”

Georgios Papagiannis: “Herhangi Sporcunun Milli Takımda Oynama Fırsatını Reddedeceğini Sanmıyorum”

2 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Yunanistan Milli Takımı ve Panathinaikos’un yıldızlarından Georgios Papagiannis, Yunan haber sitesi gazetta.gr’ye açıklamalarda bulundu.

Dimitris Itoudis yönetiminde Euro Basket 2022’de İtalya’nın ev sahipliğini yapacağı C grubunda İtalya, Hırvatistan, Büyük Britanya, Estonya ve Ukrayna ile bir üst tura çıkma mücadelesi verecek Yunanistan’ın tecrübeli uzunu milli takımda olmanın kendisi için önemini şöyle vurguladı:

“Bazıları için klişe gelse de milli takımda olmak her sporcu için büyük gururdur. Herhangi bir sporcunun kendi milli takımında oynamayı reddedeceğini sanmıyorum. Ülkenizi temsil etmek en büyük onurdur.”

FIBA Dünya Kupası Elemeleri ve Euro Basket 2022 öncesi yapacakları hazırlık maçlarının önemli olduğunu vurgulayan Papagiannis, şunları dile getirdi:

“Hazırlık maçları önemlidir. Güçlü takımlarla karşı karşıya kalarak hangi aşamada olduğumuzu göreceğiz ve hem 2023 Dünya Kupası elemeleri hem de Euro Basket için önemli dersler alacağız. Salondaki taraftarların bize güç vermesini istiyoruz. OAKA’yı doldurabilirse iyi olur. Ağustos ayının zor bir dönem olduğunu biliyorum ama hem hazırlık maçlarında hem de resmi maçlarda taraftarlarının yanımızda olacağına inanıyorum.”

Dimitris Itoudis yönetiminde 2022 Euro Basket’te uzun bir aradan sonra tam kadro olarak mücadele edecek Yunanistan Milli Takımı madalya adayları arasında gösteriliyor. Georgios Papagiannis, Euro Basket turnuvasında madalya kazanmanın kendisi için bir rüya olduğunu dile getirdi:

“Kendim dahil herkesin %100’ünü verirse bundan memnun olurum ve tabii ki Euro Basket’te madalya kazanabilirsek çok mutlu olurum. Tabii önce Dünya Kupası Elemeleri’nde oynayacağımız iki karşılaşma var ki bunlar da çok önemli. Sonrasında Euro Basket’te madalya kazanabilmek bir rüya gibi olur.”

Eurohoops