Georgios Bartzokas: “Georgios Printezis Tanıdığım En İyi Lider”

Dört sezon aradan sonra Turkish Airlines EuroLeague’de Final Four’a kalan fakat yarı finalde temsilcimiz Anadolu Efes’e elenen Olympiakos, Yunan Ligi play-off çeyrek finalinde Peristeri engelini oldukça rahat aştı. Şimdi yarı finalde Promitheas ile karşılaşacaklar.

Takımın baş antrenörü Georgios Bartzokas, Promitheas ile oynayacakları seri öncesi Yunan medyasına açıklamalarda bulundu.

“Şu anda sezonda 67-68 maç oynuyoruz. Ekim ayından bu yana Euroleague’de oynayan takımlar çok fazla maça çıktı. Sadece gerçek şampiyonların, sadece şampiyonluğu kazananların değil, şampiyon bilincine sahip olanların 15 Haziran’a kadar iyi oynadığına inanıyorum. Aynı seviyede kalmak büyük profesyonellik gerektirir. Şu anda yapmamız gereken en büyük iş ciddi kalmak, odaklanmak, kendimizin en iyi versiyonu olmak, soyunma odasında sağlam olmak.”

Yunan devinin deneyimli antrenörü Bartzokas, takımın deneyimli yıldızı Georgios Printezis hakkında övgü dolu ifadeler kullandı.

“Onu, biraz övmeme izin verin. Georgios Printezis, bulunduğum tüm takımlarda sahip olduğum en iyi lider. Bunu onu pohpohlamak için söylemiyorum. Oyuncular hakkında asla çok kişisel konuşmam. Takımımıza büyük katkı sağladı. Takımlarda sezon içinde gerek formsuzluk gerekse çatışmalar yaşanır. Onun soyunma odasındaki liderliği sayesinde bu sezon üç hedeften ikisine ulaşmayı başardık.”

Basketnews

Olympiakos, Yunan Ligi play-off yarı final serisi ilk maçında Peristeri’yi pazartesi günü Barış ve Dostluk salonunda ağırlayacak.