Zoran Savic: “Hedefimiz EuroLeague’de Oynamak”

Partizan genel menajeri Zoran Savic, Eurohoops’a verdiği röportajda Nikola Jokic‘in ender yeteneği, Vasilije Micic‘in evrimi ve takımın gelecek sezon EuroLeague‘e dönme arzusu hakkında açıklamalarda bulundu.

Savic, Partizan’ın önümüzdeki sezon EuroLeague’e katılma durumu hakkında şunları dile getirdi:

“Basketbolda harika bir tarihe sahip bir ülkeyiz. EuroLeague’de Adriyatik Ligi’nden iki takıma sahip olmak Avrupa basketbolu için harika bir hedef. Ne olacağını bilmiyorum çünkü ABA Ligi’nin galibi için sadece bir yerimiz var. Ama bu gerçekleşirse harika olur.”

EuroLeague yönetimi, Rus takımlarının ligden ihraç edilmesinin ardından önümüzdeki sezon için üç takımı lige dahil etmeyi planlıyor. En büyük adaylar arasında Valencia, ve Adriyatik Ligi’nden ikinci bir ekibin lige dahil edilmesi düşünülüyor.

“Micic NBA’de Fark Yaratabilir”

Zoran Savis, Anadolu Efes ile üst üste iki kez Turkish Airlines EuroLeague’i kazanan ve final MVP’si olan Vasillije Micic’in olası NBA macerası hakkında şöyle konuştu:

“Micic, NBA’de bir fark yaratabilir. EuroLeague’deki en iyi oyuncular orada öne çıkabilir.”

Son iki sezon NBA’de normal sezonun MVP’si seçilen Nikola Jokic’in performansı hakkında da konuşan Partizan genel menajeri, şunları dile getirdi:

“Nikola Jokic diğer oyuncular gibi değil. Burada doğdu, ancak kariyerini NBA’de yaptı ve şimdi oyunu tanımlıyor.

7Days EuroCup son 16 turunda Frutti Extra Bursaspor’a elenerek sezonu erken noktalayan Partizan’In genel menajeri Savic, Rus takımlarının ligden ihraç edilmesinin ardından takımının önümüzdeki sezon EuroLeague’de yer alma durumu hakkındaysa şöyle konuştu:

“Yeni bir teknik direktörle tamamen yeni bir takımız. Geçmişte koç Obradovic ile çalışmamış 15 oyuncudan oluşan genç bir kadromuz vardı. Hedefimiz EuroLeague’de oynamak ama bunun için Adriyatik Ligi’ni kazanmamız gerekiyor. Obradovic’in burada olması gerçekten önemli çünkü şu anda Avrupa’nın en iyi teknik direktör kadrosuna sahibiz. Bizim için harika”

Eurohoops