Hatay Büyükşehir Belediyespor Kendi Evinde Kayseri Ekibine Mağlup Oldu

Hatay Büyükşehir Belediyespor Kendi Evinde Kayseri Ekibine Mağlup Oldu

18 Şubat 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 18’inci hafta müsabakası için karşı karşıya gelen Bellona Kayseri Basketbol ve Hatay Büyükşehir Belediyespor ekiplerinin mücadelesi sona erdi. Oyunu 83-73 skorla kazanan ise konuk ekip Kayseri oldu.

 

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 18’inci hafta mücadelesi, Antakya’da karşı karşıya gelen Bellona Kayseri Basketbol ve Hatay Büyükşehir Belediyespor ekipleri arasında yaşandı. Oyun 83-73 skorla sona erdi. Deplasmandan galibiyet ile dönen Kayseri ekibi ise, maçta üstün bir performans sergilemiş oldu.

 

Müsabakada 3 Hakem Yer Aldı

Antakya Spor Salonu’nda oynanan mücadelede yönetim kadrosunda ise 3 hakem yer aldı. Oyunun yönetiminde yer alanlar Önder Yılmaz, Tolga Edis ve Nazlı Çisil Güngör görevli idi.

Kıran kırana gerçekleşen oyunda, Hatay ekibinde en çok sayıyı bulan skorer isim 23 sayı ile Abdelkader oldu. Abdelkader’i takip eden oyuncu ise 17 sayı ile Asena Yalçın’dı.

 

Ev sahibi Kayseri ekibinin en fazla getirisi bulunan oyuncu ise 29 sayı ile Davis olurken, onu takip eden de 27 sayı ile Burke idi.