Bryant’ın Vefatı Sonrası NBA All Star Buruk Geçti

Bryant’ın Vefatı Sonrası NBA All Star Buruk Geçti

18 Şubat 2020 Kapalı Yazar: Sehirspor

Bu yıl 15 Şubat – 17 Şubat tarihlerinde 69’uncusu düzenlenen NBA All Star karşılaşmasında Giannis Antetokounmpo’nun takımı Team Giannis ile Lebron James’in takımı olan Team Lebron arasında yapılan karşılaşmanın galibi Team Lebron oldu.

Kobe Bryant’ın ölümünden sonra buruk bir şekilde düzenlenen NBA All Star karşılaşmalarında bu yıl Kobe Bryant’ın anısına farklı bir konsept uygulamasına geçilmişti. Alınan karara göre ilk üç periyodun her biri 0-0 olarak başlıyor ve ilk üç periyot sonrasında herhangi bir takımın ulaştığı en yüksek skora Kobe Bryant’ın forma numarası olan 24 eklenerek maç hedefi belirleniyordu. Buna göre dördüncü periyotta, belirlenen maç hedefi sayısına ilk ulaşan takım maçı kazanmış sayılacaktı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Chicago eyaletinde oynanan maçta ilk olarak geçtiğimiz ay bir helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant ve yanındaki 9 kişi anıldı. Maç öncesinde, izleyicilere Kobe Bryant’ın hayatından bazı kareler sunuldu ve Jennifer Hudson tarafından For All We Know adlı parça performansı sergilendi.

Vefat edenlerin anılması ve diğer aktivitelerden sonra Team Giannis ile Team Lebron arasındaki maç başladı. Maçtaki diğer önemli ayrıntılardan biri de Team Giannis’in Bryant’ın anısına 24 numaralı forma ile, Team Lebron’un ise Giannis’in okul forma numarası olan 2 numaralı forma ile maça çıkması oldu.

NBA All Star’da Kazanan Team Lebron Oldu

İlk periyodun kazananı 53-41’lik skorla Team Lebron oldu. İkinci periyotta gülen taraf ise 51-30 gibi bir skorla Team Giannis idi. Üçüncü periyot ise 41-41 beraberlikle sona erdi. Üçüncü periyot sonrası toplamda oluşan 133-124 maç skorunda 133’e 24 eklenerek maç hedef sayısı olarak 157 belirlendi. Üçüncü periyot sonrası skor bakımından her ne kadar Team Giannis avantajlı konumda olsa da, dördüncü periyotta 157’ye ilk ulaşan takım Team Lebron oldu ve maçı kazandı.

Kobe Bryant ve yanında vefat eden 9 kişinin anısına düzenlenen NBA All Star karşılaşmasında, maçın en değerli basketbolcusu ödülünü kazanan isim Kawhi Leonard oldu. Diğer taraftan Lebron James 23 sayı, 6 asist, 5 ribaunt; Giannis ise 25 sayı 11 ribaunt üreterek kendi takımlarına katkı sağlamış oldular.