İDDİA: 76ers, Rondo ile İlgileniyor

NBA Doğu Konferansı’nın iddialı takımlarından biri olan Philadelphia 76ers kadrosunu tecrübeli bir oyun kurucu ile güçlendirmek istiyor.

76ers’da en büyük soru işareti kuşkusuz Simmons’un durumu, gelecek sezon kadroda olup olmayacağı halen net değil. Ancak kalsa da kalmasa da 76ers’ın kadrosuna takviye yapması gerektiği ortada.

NBA muhaberi Krell’in iddiasına göre gündemlerindeki isim ise koç Rivers’ın da yakından tanıdığı oyun kurucu Rajon Rondo. Haberin detaylarında 76ers’ın, tecrübeli guardın yazın takaslandığı yeni takımı Memphis Grizzlies ile ilişkilerini, durumunu yakından takip ettiği belirtiliyor. Çünkü Grizzlies, NBA kurallarına göre takımda bulundurabileceği oyuncu sayısını aşmış durumda ve takımdan ayrılacak isimlerden birinin de Rondo olduğu söyleniyor.

Rondo, Grizzlies ile anlaşarak buy-out edilmesi yani serbest kalması durumunda onun için pusuda bekleyen ekibin 76ers olduğu artık kulislerde yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Elbette eski takımlarından Lakers da onunla ilgileniyor ki birlikte 2019’da bir şampiyonluk kazanmışlardı.

Diğer taraftan 76ers’ın guard rotasyonunda bir takviyeye ihtiyacı olduğu da bir gerçek. Ancak 35 yaşındaki oyun kurucunun büyük bir fark yaratmasını da beklemek yanlış olur. Çünkü 76ers’ın ana problemi kısalardan yeteri kadar skor katkısı alamaması ve Rondo da kariyeri boyunca bu alanda pek güvenilir bir isim değildi. Ama işin organizasyon tarafında çok faydalı olabileceği de bir gerçek.