RESMİ: Bursaspor’un Rakiplerinden Buducnost, Reed ile Yeniden Anlaştı

RESMİ: Bursaspor’un Rakiplerinden Buducnost, Reed ile Yeniden Anlaştı

27 Ağustos 2021 Kapalı Yazar: baskethaber basket

7DAYS EuroCup‘da temsilcimiz Bursaspor ile aynı grupta yer alan Adriyatik Ligi ekiplerinden Buducnost, NBA patentli uzunu ile yeniden anlaştı.

Karadağ temsilcisi yaptığı açıklamayla tecrübeli uzun Willie Reed ile gelecek sezon için yeniden anlaştığını duyurdu. Birleşik Amerikalı uzun geçen sezonki performansıyla EuroCup’da sezonun en iyi beşine seçilme başarısı göstermişti.

2.11 metre boyunda olan 31 yaşındaki tecrübeli uzun geçen sezon EuroCup’da 17 maçta ortalama 22.7 dakika sahada kalırken 12.7 sayı, 6.8 ribaund, 1.1 blok, 17.6 verimlilik puanı ve Adriyatik’de ise 27 maçta ortalaam 22.4 dakika sahada kalırken 9.2 sayı, 6.1 ribaund, 1.3 blok istatistikleriyle katkı vermişti.

Saint Louis çıkışlı olan Reed, profesyonel kariyerine draft edilmediği için G-League’de başlamıştı. Sonrasında Avrupa’ya gelerek Hapoel Eilat forması giymiş ardından tekrar G-League’e dönmüştü. Sonrasında Nets, Heat, Clippers, Pistons formalarıyla toplam 152 maça çıkan ve ortalama 12.4 dakika süre alarak 4.9 sayı, 3.8 ribaund istatistikleri yakalamıştı. Sonrasında 1 sezon G-League’de forma giyip ardından Avrupa’ya tekrar dönerek Olympiakos forması giymişti. Geçen yaz da Buducnost’a transfer olmuştu bildiğiniz üzere.