İDDİA: James Harden Philadelphia 76ers Kontrat Uzatmaya Yakın

İDDİA: James Harden Philadelphia 76ers Kontrat Uzatmaya Yakın

6 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Philadelphia 76ers’ın takas döneminin sonunda Brooklyn Nets’ten kadrosuna kattığı James Harden, bu sezonki performansıyla beklentileri tam olarak karşılayamadı. Yıldız gardın sezon sonunda kontratında yer alan oyuncu opsiyonunu kullanıp kullanmayacağı Philly’de gündem maddelerinden biriydi.

James Harden, önümüzdeki sezon oyuncu opsiyonunu kullanması halinde 47 milyon dolarlık bir anlaşmanın altına imza atacak. Sixers cephesinde, all-star yıldızın form durumdan ötürü bu uzatmanın takımın geleceğine nasıl etki edeceği tartışma konusu. Fakat ESPN’in First Take programında Brian Windhorst’ın iddiasına göre Harden, önümüzdeki sezon oyuncu opsiyonunu kullanmak istiyor.

31 yaşındaki yıldız gard son iki sezonda yaşadığı sakatlıklar yüzünden eski günlerindeki formundan uzak olsa da 47 milyon dolarlık bir sözleşme onun için bile geri çevrilmesi oldukça zor bir ücret. Daha da önemlisi Harden’ın yaşı bundan sonraki sözleşme müzakerelerinde ciddi faktör olacak ve uzun soluklu bit kontrat imzalamasının önünde engel oluşturabilir.

Kariyerinde üç kez ligin sayı kralı olan James Harden son iki NBA sezonunda ciddi sakatlıklara boğuştu ve 154 maçın sadece 109’unda süre bulabildi. Yıldız oyuncu bu sezon Sixers formasıyla 21 sayı, 7.1 ribaunt ve 10.5 asist ortalamalarıyla oynasa da yayın gerisinden sezon genelinde %33 isabetle oynayarak kariyerinin en düşük yüzdesini tutturdu.