Khris Middleton, Üçüncü ve Dördüncü Maçlarda Yok

Khris Middleton, Üçüncü ve Dördüncü Maçlarda Yok

6 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA play-off konferans yarı finallerinde Boston Celtics ile eşleşen Milwaukee Bucks ikinci maçta deplasmanda rakibine farklı yenilirken Khris Middleton’ı çok aradı.

NBA muhabiri Jim Owczarski’nin raporuna göre, Chicago Bulls serisinin ikinci maçında dizinden sakatlanan Khris Middelton’ın serinin üçüncü ve dördüncü maçlarında oynaması beklenmiyor. Normal şartlarda Boston Celtics serisinin tamamını kaçırması beklenen yıldız kanat şutörünün durumu beşinci maçta yeniden gözden geçirilecek.

Rehabilitasyon süreci devam eden Middleton’ın yokluğunda Bucks, ligin en iyi savunması karşısında serinin ikinci maçında yayın gerisinden 18 denemede sadece 3 isabet bulabildiler ve %16.7 ile hücum edebildi. Giannis Antetokounmpo, Al Harford ve Grant Williams’ın savunması karşısında zorlanırken seri genelinde saha içinden %38.5 ile hücum ederken 26 sayı, 11 ribaunt ve 9.5 asist ortalamaları yakalasa da maç başına 5.5 top kaybı yaptı.

Milwaukee Bucks ile Boston Celtics arasında konferans yarı final serisinin üçüncü maçı cumartesi akşamı TSİ 22:30’da Fiserv Forum’da oynanacak.