İDDİA: Lakers Frank Vogel ile Yolları Ayıracak

İDDİA: Lakers Frank Vogel ile Yolları Ayıracak

5 Nisan 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA’de 2021-22 sezonuna şampiyonluk parolasıyla başlayan ve sezonun bitimine dört maç kala play-in potasının iki maç gerisinde kalan Los Angeles Lakers, koç Frank Vogel ile yolları ayıracak.

Bleacher Report’tan Jake Fischer’in haberine göre, 78 maç sonunda 31 galibiyette kalan Lakers önümüzdeki sezon için Frank Vogel ile yola devam etmeyecek.

48 yaşındaki Vogel 2019-20 sezonunda Lakers’in başına geçmiş ve o sezon takımı şampiyonluğa taşımıştı. Geçen sezon batıda sakatlıklardan dolayı normal sezonu yedinci tamamlayan Lakers, play-in turnuvasında Golden State Warriors’ı elemesine karşın play-off ilk turunda Phoenix Suns’a elenmekten kurtulamamıştı.

Bu sezon, yaz döneminde Russell Westbrook’u kadroya katan ve üç süper yıldızından normal sezonda sadece 21 maçta bir arada faydalanabilen Lakers, bitime dört maç kala San Antonio Spurs’un iki maç gerisinde on birinci sırada yer alıyor.

Haberde, ayrıca, koçluk görevi için Lakers’in hedefleri arasında Utah Jazz’dan Quin Snyder ve 76ers’dan Doc Rivers’in yer aldığı iddia edildi.