İDDİA: New York Knicks ve Dallas Mavericks Bojan Bogdanovic ile İlgileniyor

İDDİA: New York Knicks ve Dallas Mavericks Bojan Bogdanovic ile İlgileniyor

9 Eylül 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Yaz döneminde iki yıldızı Rudy Gobert ve Donovan Mitchell’i takasla Minnesota Timberwolves ve Cleveland Cavaliers’e gönderen Utah Jazz, yeniden yapılanma yoluna gitti. Üstelik iki yıldızın takımdan ayrılmasın ardından Jazz yönetiminin Bojan Bogdanovic, Jordan Clarkson ve Mike Conley gibi deneyimli parçaları da takasta kullanması bekleniyor.

Arizona Sports’dan John Gambadora’nın raporuna göre, Bojan Bogdanovic ile ilgilenen takımlar arasında New York Knicks ve Dallas Mavericks başı çekiyor. Bu iki ekip dışında Phoenix Suns’ın da Hırvat kanat şutörüne olan ilgisi biliniyor.

Hırvat yıldız, bu sezon kontratının son senesine girecek. Geçen sezon Utah Jazz formasıyla yayın gerisinden %39 isabetle 68 maçta 18.1 sayı ortalaması yakaladı.

Bojan Bogdanovic, önümüzdeki sezon yıllık 19.3 milyon dolarlık garanti kontrata sahip. Phoenix Suns ve Dallas Mavericks, Hırvat şutörü kadroya katmak için gerekli finansal esnekliği sağlamak adına birden fazla oyuncuyu Jazz’a göndermek zorunda kalacak.

New York Knicks ise Donovan Mitchell takasında hüsrana uğradıktan sonra kadrosuna skor potansiyeli olan bir kanat eklemek istiyor. Fakat Mavericks ve Suns gibi ligin tepesine oynayan takımlara karşı Hırvat yıldızın aklını çelme şansları oldukça zor.

İlgili haberde Bojan Bogdanovic’e Lakers’in da ilgi duyduğu belirtilse de Los Angeles ekibinin Jazz’ı cezbedecek bir paket sunması oldukça düşük ihtimal.