İDDİA: Utah Jazz, Indiana Pacers’e Oranla Russell Westbrook’un Yeni Durağı Olmaya Daha Yakın

İDDİA: Utah Jazz, Indiana Pacers’e Oranla Russell Westbrook’un Yeni Durağı Olmaya Daha Yakın

31 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Los Angeles Lakers’in geçen sezonki hezimetten sonra All-star gardı Russell Westbrook’u elinden çıkarmak istediği biliniyor.

Bu anlamda yaz aylarının başlarında Indiana Pacers ile Myles Turner ve Buddy Hield’i içeren bir paket karşılığında anlaşmaya hazırlardı. Fakat Pacers, takasa Lakers’in 2027 ve 29 yıllarındaki ilk tur draft haklarını dahil edince anlaşma olmamıştı.

The Athletic’ten Johan Buva’ya göre, Utah Jazz, Russell Westbrook’un yeni adresi olmaya daha yakın. Atheltic’in Lakers muhabiri, HoopsHype podcastinde konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

“Westbrook’un ticaret pazarına gelince, Indiana ve Utah’ın en olası iki hedef olduğunu duydum. Bana söylenenlere göre Utah’ın Indiana’dan daha muhtemel olduğunu düşünüyorum. Orada Indiana ile Myles Turner ve Buddy Hield’in birlikte veya ikisinden biri olabileceği birkaç takas senaryosu var. Horton-Tucker ve Stanley Johnson, aslında Patrick Beverley için Jazz’a gönderilmişti ve LA’nın Donovan Mitchell’i Knicks’e göndermek için üçüncü bir takım olarak hizmet edebileceğine dair birçok rapor hali hazırda etrafta dolaşıyor.”

Bu senaryoda, Lakers’ın yukarıda bahsedilen her iki ilk tur seçim hakkını da kullanması gerekeceğini güvenle varsayabiliriz. Aslında, Lakers’in takasa uygun iki ilk tur oyuncusu dahil edilmedikçe bu sezon Westbrook’u takasta kullanmayacağı da gelen bilgiler arasında.

Ama bilinen bir şey varsa Lakers Russell Westbrook’un bir yıl 47 milyon dolarlık kontratından uygun koşullar sağlanırsa çıkmak istiyor. Patrick Beverly eklemesinden sonra yeniden yapılanma sürecindeki Pacers ve Jazz bu konuda Los Angeles ekibine yardımcı olabilir.