Koç Ataman, FIBA’yı Güç Sıralaması Yayınlanması Konusunda Eleştirdi

Koç Ataman, FIBA’yı Güç Sıralaması Yayınlanması Konusunda Eleştirdi

31 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

2022 FIBA EuroBasket‘in başlamasına 2 gün kala A Milli Takımımız‘ın koçu Ergin Ataman, Karadağ ile oynayacağımız ilk maç öncesinde açıklamalarda bulundu.

Gruptaki rakipleri değerlendiren Ataman, EuroBasket’in öncesinde bir güç sıralaması yayınlayan FIBA’yı da sert şekilde eleştirdi:

Grupta ilk etapta bakıldığı zaman tabii ki İspanya kağıt üstünde en güçlü ekip olarak gözüküyor. Özellikle Karadağ, Belçika ve ev sahibi Gürcistan da tehlike yaratabilecek diğer takımlar. Bulgaristan biraz daha zayıf bir ekip olarak görünüyor. Bu tip turnuvaların öncesinde güç dengeleri çok önemli değildir. Şaşırdığım bir nokta da var. FIBA turnuvanın öncesinde bir güç dengesi yayınlamış. Bunu ilk kez görüyorum. Senin resmi bir kurum olarak hangi takımın madalya şansının yüzde kaç olduğunu yayınlaman bence son derece hata. Turnuvanın organizasyonunu yapan FIBA’nın böyle bir madalya öngörüsü yapması bana göre çok tartışılır. Hakemler üzerinde de bir öngörü oluşturabilir. Bize yüzde 7’lik bir şans vermişler, göreceğiz. FIBA’nın yaptığı bu açıklamayı son derece sakıncalı görüyorum. Bu tip şeyler bana göre son derece sakıncalı.

Milli takımımız 1 Eylül Perşembe günü saat 17:15’de ilk maçını Tiflis’te Karadağ ile oynayacak.