İDDİA: Yunanistan Milli Takımı İçin En Büyük Aday Koç Itoudis!

Halihazırda CSKA Moskova‘nın başantrenörü olan Dimitris Itoudis, iddialara göre Yunanistan Milli Takımı‘nın başntrenörlüğü konusunda en büyük aday konumunda.

Sport24’de yer alan habere göre federasyon, CSKA ile 7 sezonu geride bırakan tecrübeli Yunan koç ile görüşmeleri ilerletmiş durumda. Başkan Vangelis Liolios’un listesinde en üst sırada yer alıyor.

Itoudis, başantrenör olarak kariyerine 1996 yılında PAOK’u çalıştırarak başlamış, sonrasında 1999 yılına kadar farklı Yunan kulüplerinde görev almıştı. 1999-2012 yılları arasında ise Panathinaikos’da koç Obradovic’in yardımcılığını üstlenmişti. Bu dönemde Yeşiller ile birlikte 5 Euroleague, 11 lig ve 11 kupa şampiyonluğu yaşamıştı.

2012 yazında koç Obradovic’in görevi bırakmasıyla tekrar başantrenörlük kariyerine dönene Yunan koç, ülkemizde Banvit takımını çalıştırmış. 1 sezon sonrasında da CSKA’nın başına geçmişti. Rus ekibinde geçirdiği 7 sezon boyunca 2016 ve 2018 yıllarında Euroleague şampiyonluğu yaşarken, geri kalan 5 sezonun tamamında da takımını Final Four’a taşımayı başarmıştı.

Yunanistan Milli Takımı son olarak millilerimiz ile beraber Olimpiyat Elemeleri’nin Kanada ayağında mücadele etmiş ve Çekya’ya finalde elenerek Tokyo biletini alamamıştı.