Gasol: “Barça Dışında Başka Bir Takımın Formasıyla Kendimi Hayal Edemiyorum.”

Tecrübeli İspanyol yıldız Pau Gasol, geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Geçen sezon FC Barcelona formasıyla Turkish Airlines Euroleague sahnesine dönen Pau Gasol, halen kariyeri hakkında bir karar verebilmiş değil. 41 yaşındaki veteran uzun kariyeri hakkında final kararı vermediğini ama basketbola devam edecek olursa da Barça forması giyeceğini belirtti.

Gerçekleştirdiği basın toplantısında şu ifadeleri kullandı:

Avrupa’da başka bir takımın formasını giyerken kendimi hayal edemiyorum. Hiç mantıklı gelmiyor. Bu kararı ailem ve ben vereceğiz. Bu sporu çok seviyorum ve çok uzun süredir hayatımın bir parçası. Basketbolun yerini doldurmak gibi bir ihtimalim yok. Tokyo Olimpiyatlarından sonra kendime zaman ayırıp her şeyden uzaklaştım. Eğer oynamaya devam edersem vücudumu da riske atmış olacağım çünkü çok uzun zamandır oynuyorum. Oynamanın artılarını ve eksilerini görebiliyorum. Aile olarak çok stabil bir hayatımız olmadı. Bazı günler antrenman yapmak istiyorum fakat bazı günler içimden gelmiyor.

Eurohoops

Eylül ayının başlarında Gasol’ün durumu hakkında konuşan Barcelona koçu Sarunas Jasikevicius da kararın tecrübeli uzuna ait olduğunu dile getirmişti.

Geçtiğimiz günlerde NBA’den ayrılarak eski takımı Girona’ya dönen kardeşi Marc Gasol hakkında da konuşan Pau, “Marc şu an çok kişisel bir dönem yaşıyor. Kendi kararlarını verebilecek özgürlüğü hak edecek kadar çok çalıştı. Diğerlerinin ne istediğini kontrol edemiyoruz. Ancak kariyerlerimizin son döneminde biz bu kararı verebildiğimiz için memnunuz. Marc benden 5 yaş daha küçük. Ben de emekliliği düşünüyorum. Birbirimize her zaman destek olacağız. Girona’da nasıl bir performans gösterecek bilemiyorum. Girona’da olduğu için çok mutlu. Ben de kulüpte yardımcı başkanlık yapıyorum, Marc kulübün başkanı.” sözlerini söyledi.

Kaynak: Eurohoops