Igor Rakovevic: “Takımın Başarısı Her Zaman Bireyin Üzerindedir”

Igor Rakovevic: “Takımın Başarısı Her Zaman Bireyin Üzerindedir”

19 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Sırp skorer Igor Rakocevic, 2021-22 Turkish Airlines EuroLeague ödül törenine katılan çok sayıda tanınmış basketbolcudan biri olarak vatandaşı Vasilije Micic‘e Alphonso Ford EuroLeague En Skorer Oyuncu Ödülü’nü sunma fırsatı buldu.

44 yaşındaki oyuncunun özgeçmişinde bu tür üç ödül bulunuyor. TAU Ceramica ve Anadolu Efes için oynarken 2007,2009 ve 2011 sezonlarında EuroLegaue’in en skorer ismi oldu. Sırp gard, Mozzart Sports’a verdiği demeçte, bu ödülü kazanmanın zorluklarından şöyle bahsetti:

“Tek başına bu takdiri kazanmak imkansız. Size güvenen bir takımda olmalısınız ve hepsinden önemlisi, koçunuz size güvenmeli. Harika bir yaratıcı olan Pablo Prigioni ve Tiago Splitter ile oynadığım için şanslıydım. Kupayı kazanmak benim için böyle bir yardımın olmadığı bir takımda başka biri için olacağından çok daha kolaydı.”

Vasilije Micic, Anadolu Efes formasıyla son üç sezonda Final Four sahnesinde boy gösterdi ve bu süreçte neredeyse tüm bireysel ödülleri topladı. 2021’de Sırp guard, EuroLeague şampiyonu, EuroLeague MVP’si, Final Four MVP’si oldu, All-EuroLeague Birinci Takımına girdi ve bu sezon  All-EuroLeague İkinci Takımının üyeliği yanı sıra Alphonso Ford Ödülü’nün sahibi oldu.

Igor Rakocevic, Micic’in EuroLeague’in en skorer ismi olması konusundaysa şunları dile getirdi:

“Dürüst olmak gerekirse, o kupanın o kadar değerli olduğunu düşünmüyorum. Vasilije’nin de öyle düşündüğüne inanıyorum. Bu güzel bir takdir ama takımın kazanması çok daha önemli.  Takım her zaman bireyin üzerindedir ve bu nedenle takımın başarısı çok daha önemlidir.”

Basketnews