Shane Larkin: “Hedefimiz Tekrar Şampiyon Olmak”

Shane Larkin: “Hedefimiz Tekrar Şampiyon Olmak”

18 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Anadolu Efes’in yıldız gardı Shane Larkin, Belgrad’da düzenlenecek Final Four öncesi açıklamalarda bulundu.

Kısa süren NBA macerasının ardından Avrupa’ya döndükten sonra son üç Final Four’da Anadolu Efes ile boy gösteren ABD’li gard, bu sezon Turkish Airlines EuroLeague’in en iyi beşine seçildi. Kariyerinde ilk kez bu onura layık görülen Larkin, basına verdiği demeçte en iyi beşe seçilmesiyle ilgili şunları dile getirdi:

“Lig kesinlikle harika oyuncularla dolu; her yıl farklı adamlar öne çıkıyor. Açıkçası hedeflerimden biri yarışmadaki en iyi oyunculardan biri olmak. Bunun kolay bir şey olmadığını biliyorum, bu yüzden A takımda olarak kabul edilmek harika.”

Anadolu Efes’in yıldızı, kariyer hedefleri hakkında çıtayı daha yüksek tutarken sözlerine şöyle devam etti:

“Umarım burada olduğum sürece, EuroLeague’de oynayarak tüm zamanların en iyi oyuncularından olabilirim. Her gün olabileceğim en iyi oyuncu olmaya çalışmak için kendimi zorlamaya devam ediyorum.”

Geçtiğimiz sezon Turkish Airlines EuroLeague şampiyonu olarak buraya unvanlarını korumak için geldiklerini dile getiren Larkin, şunları söyledi:

“Hala aç olduğumuzu biliyoruz. Açıkçası geçen sezon şampiyonluğu kazanmaktan zevk alıyoruz, ancak bu harika etkinlikte tekrar burada olmak, hiç olmadığımız kadar açız. Kazanmak zorundayız. Her anın tadını çıkarmamız gerektiğini anlıyoruz. Final Four’un tadını çıkarmamız gerekiyor çünkü buraya gelmek zor ama hedefimiz tekrar şampiyon olarak ayrılmak.”

Basketnews