İki Dev Takımın Kıyasıya Mücadelesi 74-68 Skorla Sonuçlandı

İki Dev Takımın Kıyasıya Mücadelesi 74-68 Skorla Sonuçlandı

2 Şubat 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

ING Basketbol Süper Ligi’nin 18. Haftasında karşı karşıya gelen ekipler Beşiktaş Sompo Sigorta ve Galatasaray Doğa Sigorta oldu. Siyah beyazlı ekibin ev sahipliğinde gerçekleşen mücadele 74-68 sona erdi.

INBG Basket Süper Ligi’nde yaşanan 18. Haftanın en önemli mücadelelerinden birisi de Beşiktaş Sompo Sigorta ve Galatasaray Doğa Sigorta ekipleri arasında gerçekleşti. Kıran kırana gerçekleşen mücadelenin galip tarafı ise siyah beyazlı ekip oldu. Kendi sahasında rakibini 74-68 skorla mağlup eden ekip, kadrosunda yalnızca 2 yabancıya yer vermesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Geçtiğimiz haftada da Anadolu Efes ekibini deplasman mücadelesinde mağlup etmeyi başaran Beşiktaş ekibi, dün 18. Lig mücadelesini sarı kırmızılı takımla gerçekleştirdi. Ligin başından bu yana toplamda 9 kez galibiyet alan siyah beyazlıların rakibi ise, lig süresince 6. Mağlubiyetini yaşamış oldu.

Oğuz Savaş Farkı Açtı

Kıran kırana gerçekleşen maçın avantajı, maçın ilk dakikalarında Aslanlarda olurken, 6-8 önce olan ekibe, Oğuz Savaş’ın isabetli basketleri etki etti ve fark açıldı. Özellikle de Beşiktaş ekibinde Gotcher, büyük bir katkıda bulundu ve ilk periyod 19-12 Kara Kartal üstünlüğüyle tamamlandı. Sahip olduğu skoru maçın sonuna kadar koruyan siyah beyazlılar, mücadelenin de galip tarafı olmayı başarmış oldu.