Isaiah Canaan: “Koç Pistiolis Harika Biri”

Isaiah Canaan: “Koç Pistiolis Harika Biri”

27 Nisan 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Sezona Turkish Airlines EuroLeague takımlarından Unics Kazan’da başlayan ABD’li gard Isaiah Canaan, Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden sonra ülkemize gelerek Galatasaray NEF’in başarısı için ter dökmeye başladı.

Deneyimli gard, dün oynanan Anadolu Efes Olimpia Milano maçının ardından Eurohoops’a özel bir röportaj verdi.

Pistiolis’in başa geçmesinden sonra ING Basketbol Süper Ligi’nde 6 maçta mağlubiyet yüzü görmeyen Galatasaray NEF, kalan maçlarda playoff için avantaj elde etmenin peşinde.

İşte Isaiah Canaan röportajından öne çıkan başlıklar:

“Koç Pistiolis harika biri. Takım için elinden geleni yapıyor. Her gün sahaya enerjisini ve tutkusunu getiriyor. Sezonu en iyi şekilde noktalamak istiyoruz. O da bunun için elinden geleni yapıyor ve oldukça sabırlı davranıyor. Herkesi tanımaya, herkes de onu tanımaya çalışıyor. Sezon sonunda özel işler yapmaya çalışıyoruz. Playoffları iple çekiyoruz.”

Gelecek sezon Galatasaray forması giyip giymeyeceğine dair Canaan şunları dile getirdi:

“Önümüzdeki sezon takımda kalmak benim kontrolümde değil. Benim kontrolümde olan tek şey, basketbol oynamak. Geri kalanını menajerlerim hallediyor.”

Sarı kırmızılı taraftara da değinen ABD’li gard, konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Onları çok seviyorum. Büyük bir enerjileri var. Fark inanılmaz. Anadolu Efes taraftarları, Fenerbahçe taraftarları, Galatasaray taraftarları gerçekten çok farklı. Taraftarımızı çok seviyorum. Bize büyük destek veriyorlar. Sezonu iyi bitirmek için onlara ihtiyacımız olacak.”

Eurohoops