John Wall, Houston Formasını Yeniden Giymeye Hazırlanıyor!

John Wall, Houston Formasını Yeniden Giymeye Hazırlanıyor!

30 Kasım 2021 Kapalı Yazar: baskethaber basket

NBA Batı Konferansı ekiplerinden Houstons Rockets ile All-Star guard John Wall arasındaki anlaşmada güncellemede değişiklikler olabilir.

Bildiğiniz üzere Rockets ile Wall yaz döneminde anlaşarak oyuncunun takas edilene kadar takımda forma giymemesi konusunda anlaşmışlardı. Ancak ABD basınında son yer alan haberlere göre anlaşma şartlarında değişikler var.

Geçen yaz Westbrook takası esnasında Wizards’dan Rockets’a takaslanan Wall, aşil tendonu sakatlığı sonrası ritm bulmaya başlamıştı. Ama Rockets, takımı gençleştirme ve yeniden yapılandırma sürecine gireceğini, 2. sıradan draft edilen Green artı Porter’a daha fazla sorumluluk vermek istediğini belirtmiş, Wall’u takımdan gönderme kararı almıştı.

2 yıllık toplam 91 milyon dolar değerinde büyük bir kontratı bulunan Wall’u şuana kadar takas edemedi Rockets ve takımdan ayrı çalışmaya, maçlarda da forma giymemeye devam ediyor.

Bu sürecin ardından boşa para ödediklerini düşünen Rockets yöneticileri, yıldız oyuncu ve koç Silas bir görüşme gerçekleştirdiler ve takıma dönme ihtimalini masaya yatırdılar. Ancak taraftalar arasında bir mutabakata varılamadı çünkü 31 yaşındaki Wall, takıma ilk beş rolüyle dönmek isterken Rockets ise onu genç oyunculara destek olacağı daha sınırlı bir rolde kullanmak istiyor.

Gelen haberlere göre taraflar detaylarda anlaşamasa da Wall’un yeniden forma giyme konusunda hemfikirler. Bu nedenle de yakın zamanda pürüzleri gidermeleri, Wall’un yeniden takımın formasını terletmesi bekleniyor.