John Wall İçin Bucks ve Nets Pusuda

John Wall İçin Bucks ve Nets Pusuda

3 Aralık 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Sezon başında Houston Rockets’dan ayrılmak isteyen ancak yüklü kontratından ötürü cazip bir takas teklifi alamayan John Wall, geçtiğimiz hafta, yeniden Rockets forması giymek istediğini yönetime iletmişti.

Takımın genel menajeri Rafael Stone ile geçen pazar günü yaptığı görüşmede takımdaki rolünün netleşmemesi üzerine kadro dışı kalmaya devam eden yıldız oyuncu için bomba bir iddia ortaya atıldı.

The Athletic’ten David Aldridge’in raporuna göre, eğer John Wall takımı Houston Rockets ile kontrat feshi konusunda anlaşırsa Milwaukee Bucks ve Brookly Nets’in yıldız oyuncuyu kadroya katmaya istekli olduğu ileri sürüldü.

John Wall hali hazırda iki yıl 91 milyon dolarlık kontrata sahip ve mevcut sözleşmesi kariyerinde 5 kez all-star seçilen yıldız gardın takas edilmesinin önündeki en büyük engel. Geçtiğimiz sezon yaz döneminde Russell Westbrook takasıyla Rockets’a katılan Wall bu sezon takım yönetimiyle yaptığı anlaşma gereği henüz maça çıkmadı.

Geçtiğimiz günlerde Houston Rockets yönetimine oynama isteğini ileten John Wall’ın bu talebi olumlu karşılanmadı. Bunun sonucunda John Wall, takımının dört maçlık galibiyet serisinde benchte oturmaya devam etti.