Nurkic

Jusuf Nurkic Takım Arkadaşı Lillard Hakkında Konuştu

Posted by

Bosnalı pivot Jusuf Nurkic, takım arkadaşı Damian Lillard ile ilgili açıklamalarda bulundu. Arkadaşının kendisine katmış olduğu şeylere değinen sporcu, basketbolda başına en güzel şeyin Lillard olduğunu dile getirdi.

Üç sene öncesinde sahip olduğu yetenekleri göstermek için çaba sarf eden genç oyuncunun hayatı, Lillard ile tanışmasından sonra değişime uğramıştı. Özellikle de pivot olmak adına uğraşan Jusuf Nurkic, bu alandaki başarısını Lillard’a borçlu olduğunu belirtti. Bu konu hakkında açıklama yapan yetenekli oyuncu, ilk geldiği günlerde basketbolda ve içerisinde bulunduğu hayatta kötü bir konumda olduğunu söyledi. NBA’de sahip olduğu konumdan memnun olmadığını belirten oyuncu, bir şansı hak ettiğini ve bu şansın da Dame’nin gelişi ile gerçekleştiğinin altını çizdi.

Benim Hayatıma Dokundu

Takım arkadaşının hayatına dokunduğunu söyleyen sporcu, “O benim basketbol hayatımda başıma gelen en güzel şey” ifadelerini kullandı.

Aralarındaki enerjinin takım arkadaşlığından öte, gerçek bir arkadaşlık olduğunu söyleyen Nurkic, “Başlarda iletişim kurmaya başladık ve sonra evime gelmeye başlamasıyla böyle devam ettik” dedi.

Sakatlığı sebebiyle şimdilerde forma giyemeyen oyuncu, arkadaşlıklarının da ilk gün ki kadar güzel devam ettiğini belirtti.