Kamar Baldwin Türk Telekom İle Resmen Anlaştı

Kamar Baldwin Türk Telekom İle Resmen Anlaştı

14 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında tescil edilerek beyaz sezon ilan edilen basketbol liglerinde, yeni sezon hazırlıklarına başlanıldı. Transfer çalışmaları ile kadrolarını güçlendirmeye çalışan ekiplerden biri ise bu dönemde Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü oldu.

Basketbolda yeni sezon hazırlıkları sürecinde, Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü ekibi, 22 yaşındaki Amerikalı basketbolcu Kamar Baldwin ile anlaştı. Kadro yapılandırmasına giren ve ekibi güçlendirmeye çalışan yönetim, bu sezon daha çok genç isimlere yönelmeye karar verdi.

Oyun Kurucu Mevkide Mücadele Edecek

Ankara temsilcisi ekip, yeni sezon hazırlıklarında özellikle oyun kurucu mevki için isim arayışlarını sürdürüyordu. Bu anlamda da 22 yaşında olan Amerikalı oyuncu Kamar Baldwin ile resmen anlaşmış oldu. Oyun kurucu mevkiinde mücadele eden oyuncu, basketbol hayatına ise Apalache Lisesi’nde başlamıştı. İkinci senesinde maç başına 26.5 sayı ortalaması ile önemli bir başarı kaydeden oyuncu, takımının Play-Off oyunlarında da önemli bir katkıya imza atmıştı.

Üniversitede ise Butler Bulldogs ile kariyerini sürdüren sporcu, Büyük Doğu Konferansı Ligi’ndeki ilk sezonunda 10.1 sayı, ikinci sezonunda da 15.6 sayı ortalamasına adını yazdırdı.

Son iki sezonunda birden fazla oyunda 30’dan fazla sayıya adını yazdırmayı başaran oyuncu, Büyük Doğu Konferansı Takımı’na da ilk kez seçilmiş oldu.

Güncel Yazılar