Vince Carter 43 Yaşında Basketbola Veda Etti

Vince Carter 43 Yaşında Basketbola Veda Etti

28 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Amerikan Basketbol Ligi olan NBA’in efsane isimlerinden biri olan Vince Carter, basketbolu resmen bıraktığını duyurdu. 22 yıllık kariyerinin sonuna gelen basketbol yıldızı, parkelere veda ederken ise son derece duygulu anlar yaşadı.

NBA denildiğinde akla gelen yıldızlardan biri olan Vince Carter basketbol kariyerinin sonuna geldiğini resmen duyurdu. Basketbolu bırakma kararı alan efsane isim, 22 yıllık kariyerinin de sonuna böylelikle gelmiş oldu.

Parkelere veda eden ve bu sırada kendi için hazırlanan videoyu izleyen efsane basketbolcu, ayrılığını duygu dolu anlarla yaşadı.

Tarihe Adını Yazdırdı

Amerikan Basketbol Ligi olan NBA’de toplamda 8 farklı formayı giyen ve efsane mücadelelere imza atan Vince Carter, tarihte bir ilki de yaşatan isim olmuştu.

43 yaşında parkelere veda etme kararı alan sporcu, 1990, 2000, 2010 ve 2020 senelerinde sahaya çıkarak da NBA’in 4 farklı döneminde forma giymişti. Bunu başaran tek oyuncu olarak adını tarihe yazdıran Carter, basketbolseverlerin hayranlıkla baktığı simgelerden de biri haline geldi.

Özellikle de hafızalara kazınan performansını, 1998 yılında ilk takımı Toronto Raptors ekibi ile göstermişti.

Basketbolun simgelerinden biri haline gelen efsane futbolcu, bundan sonraki süreçte de kendisinden sıklıkla söz ettirecek isimler arasındaki yerini aldı.

Güncel Yazılar