Kawhi Leonard: “Başarısızlıklar Sizi Motive Eder.”

Kawhi Leonard, geçen sezon Los Angeles Clippers ile yaşadıkları başarısızlığı yeni sezonda telafi edebilmek adına sabırsızlandığını dile getirdi.

2019-20 sezonu başlarken en büyük şampiyonluk adayları arasında gösterilen Clippers, Batı Konferansı yarı final serisinde Nuggets karşısında 3-1 öne geçmiş olmasına rağmen rakibin geri dönüşüne ve üst üste 4 maç kazanmasına engel olamamış, çok erken havlu atarak hayal kırıklığına uğramıştı.

Diğer takımlar gibi 6 Aralık Pazar günü yeni sezon için hazırlık kampına başkayacak olan Clippers’da Leonard, medya mensuplarına açıklamalarda bulunurken yeni sezonda takımın gerçek gücünü herkese göstermek istediklerini belirtti:

Fiziksel olarak kendimi iyi hissediyorum. Motive olmuş durumdayım ve geçen sezonki çöküşten sonra savaşmaya hazırım. 3-1 öndeyken seriyi kaybetmek ağzımızda kötü bir tat bıraktı. Ancak bu tarz başarısızlıklar sizi motive eder. Bu meydan okumanın altından kalkabilmek için sabırsızlanıyorum. Şampiyonluk kazanmak için geçmeniz gereken yollar zordur. Bu süreci seviyorum. Ne kadar güçlü bir ekip olduğumuzu hep beraber göreceğiz.

Eurohoops

Ayrıca Leonard, 2019 yazında daha önce açıklanmayan bir operasyon geçirdiğini ve bu yüzden antrenman kampına katılamamasını hem performansını hem de takım kimyasını kötü etkilediğini dile getirdi.

Geçen sezon boyunca liderlik yetenekleri sık sık eleştirilen Leonard, bu konu hakkında da şu ifadeleri kullandı:

Her şeyi koçtan bekleyemezsiniz, koç sizi sürekli motive edemez. Bu zihniyete sahip olmanız gerekiyor. Bir lider olarak takımdaki benim rolüm değişmeyecek. Her zaman nasıl hareket ediyorsam aynısını yapmam gerekiyor.

Eurohoops