Kawhi Leonard: “Yapabilirsem Bu Sezon Geri Dönmek İsterim”

Kawhi Leonard, geçtiğimiz sezon NBA play-offlarında Utah Jazz serisinin dördüncü maçında çapraz bağlarından sakatlanmıştı. Onun yokluğunda Los Angeles Clippers, tarihinde ilk kez konferans finallerine yükselse de Phoenix Suns’a 4-2 elenmekten kurtulamadı.

Önümüzdeki sezonun büyük bölümünde sahalardan uzak kalması bekleniyor. Ancak yıldız oyuncunun rehabilitasyon süreci gayet iyi gidiyor ve sezonun son bölümünde mart nisan periyodunda parkelere dönmesi bekleniyor.

Bleacher Report’un Clippers muhabiri Farbod Esnaashari’nin haberine göre, Kawhi Leonard’ın rehabilitasyon programının ilerisinde olduğu ve sezonun son bölümünde parkelere dönebileceği belirtildi.

Leonard, programın ilerisinde olmasına ve kendini iyi hissetmesine rağmen, Los Angeles Clippers yıldız ismin dönüş tarihi için acele etmiyor. Kawhi, 13 Temmuz Salı günü ameliyat oldu. Bazı durumlarda, sporcular ACL yırtılmasından yaklaşık 8-9 ay sonra antrenmana geri döndüler. En ideal senaryoda, Leonard Mart-Nisan civarında antrenmana dönebilir. Lig kaynakları, yıldız ismin dönüş tarihi hakkında umut verici açıklamalar yapsalar da şu anda bir tarih vermek çok zor. Clippers sağlık ekibindeki doktorlar, Kawhi Leonard’ın kaydettiği ilerlemeden çok etkilendiler. Ancak herhangi geri dönüş tarihi vermenin çok erken olduğunda hemfikirler.

Kawhi Leoanrd’ın rehabilitasyon süreciyle ilgili İyimserliğe rağmen, Mart-Nisan, günümüzden hala çok uzun bir zaman. Şu andan o zamana kadar her türlü aksilik veya sorun ortaya çıkabilir. All-star forvet rehabilitasyon süreciyle ilgili olarak medya gününde şunları dile getirdi:

“Bu yıl yapabilirsem geri dönebilmek isterim. Sağlık ekibiyle her gün çalışıyoruz ve uygun tarih geldiğinde, buna hazır olacağız. Bu tarih geldiğinde kamuoyuna açıklamada bulunacağız.”

Takım kaynakları, Leonard’ın dönüşü konusunda “ihtiyatlı iyimser” olduklarını, ancak Clippers’ın all-star oyuncunun dönüşü konusunda çok temkinli davranacağını söyledi. Bilindiği üzere Kawhi Leonard San Antonio Spurs’de oynarken de çapraz bağlarından benzer bir sakatlık yaşamış ve bir sezon boyunca parkelerden uzak kalmıştı.

Yıldız oyuncunun yaz döneminde takımı Los Angeles Clippers ile üç yıllık yeni bir anlaşma imzalaması, sakatlığı üzerine çeşitli spekülasyonlara sebep olmuştu.