Koç Saras’dan Yeni Sezona Dair İddialı Açıklamalar!

Koç Saras’dan Yeni Sezona Dair İddialı Açıklamalar!

2 Eylül 2021 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Geçen yaz FC Barcelona‘nın başına geçen Sarunas Jasikevicius, takımı uzun bir aranın ardından İspanya Liga Endesa şampiyonluğuna taşımış ve Turkish Airlines Euroleague‘de de final oynatmıştı.

Litvanyalı başarılı koç kulüp televizyonuna gelecek sezona dair de iddialı açıklamalarda bulundu:

Barcelona’nın her zaman her müsabakanın zirvesinde olması ve kazanacak pozisyonda olması gerektiğini düşünüyorum. Geçen sezon katıldığımız her müsabakada yolun sonuna ulaşmayı başardık. Bazı durumlarda kazandık, bazılarında ise istediğimiz sonuçları alamadık. Ama fikir aynı kalır. Eğer her yarışmanın içinde olursak, şampiyonluk kazanmak için daha fazla şansımız olur.

Basketnews

Taraftarlarla ilişkisinden ve kulübün projesine verdiği destekten ise şu ifadelerle bahsetti:

Tek sezon önemli değil, en önemli şey projeyi istikrara kavuşturmak. Mevcut durum, taraftarların arenaya gelip bizi oynarken görmek istemesi, bu benim için çok önemli çünkü dışarıdan da projenin ciddi göründüğü ve iyi bir şekilde ilerlediği anlamına geliyor. İkinci yıl ilkinden çok daha kolay çünkü bazı durumları zaten biliyorsunuz, çevreyi daha iyi anlıyorsunuz. Ancak hedefler her zaman aynı: zirvede kalmak ve kupalar kazanmak.

Basketnews

Jasikevicius röportajın son kısmında takıma yaptıkları yeni transferler hakkında da konuştu:

Jokubaitis genç bir oyuncu ama şimdiden EuroLeague seviyesinde ve Litvanya liginde çok fazla deneyime sahip. Takımımıza çok fazla enerji getirebilir. Buraya gelmek için çok fazla fedakârlık yaptı. Bu onun karakterini çok iyi anlatıyor. Hayes çok yönlü bir oyuncu, bize üç ve dört numarada hem hücum hem de savunmada birçok seçenek sunabilir. Bu yüzden onu imzalamaya karar verdik. Son iki sezonda Sertaç Şanlı gerçekten çok iyi oynadı ve diğer oyuncularımızda olmayan bir yetenek setine sahip olduğuna inanıyorum, farklı bir şeyler getirecek. Aynı zamanda hala gelişebileceğine ve daha da iyi bir oyuncu olabileceğine inanıyorum.

Basketnews