Koronavirüs Salgını İsrail Ligi’ne De Etki Etti

Koronavirüs Salgını İsrail Ligi’ne De Etki Etti

19 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs salgını, spor organizasyonlarının da aksamasına neden oldu. Pandemi olarak da ilan edilen salgın sebebiyle, gerçekleşen ikinci toplantının sonrasında da bir karar daha alındı. İsrail Ligi de bir sonraki bildiriye kadar sezonun askıya alınmasına karar verdiğini bildirdi.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen küresel salgın sebebiyle, dünyanın neredeyse tamamında spor organizasyonları ertelendi, ligler sona erdi ya da iptal edildi. Bu sürece katılan bir lig de İsrail Ligi oldu. Dünya çapında bulunan salgın sebebiyle, Sağlık Bakanlığı yeni aldığı kararı açıkladı.

Yabancı Oyuncular Evlerine Dönme Kararı Aldı

Alınan karara göre tüm maçların ve idmanların iptaline sebep olan açık talimatların da etkisiyle, Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve diğerlerinin de üst düzey yetkilileri ile görüşme gerçekleşti. Ve sonuç olarak da Basketbol Premier Ligi’nin yöneticisi, Premier Lig basketbol organizasyonlarının tamamının dün itibariyle askıya alındığına karar verildiği bildirildi.

Öte yandan Maccabi Tel Aviv ve Hapoel Jerusalem ekiplerinin de yabancı olan oyuncularının ülkeyi terk etmeye hazır olarak evlerine döndükleri öğrenildi.