Kostas Papnikolaou AS Monaco Karşılaşması Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Kostas Papnikolaou AS Monaco Karşılaşması Öncesi Açıklamalarda Bulundu

3 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague play-off serisi beşinci maçında yarın Barış ve Dostluk Salonu’nda AS Monaco ile karşılaşacak Olympiakos’ta deneyimli Yunan forvet Kostas Papanikolaiou açıklamalarda bulunda.

Temsilcimiz Anadolu Efes’in final four’daki rakibini belirleyecek maç öncesi iddialı açıklamalarda bulunan Yunan yıldızın taraftar desteğine çok güvendiğini şöyle dile getirdi:

“Yarın Monaco Oyuncusu Olmak İstemem”

“Bütün yıl, play-off öncesi saha avantajını elde etmek için savaştık. Bu da taraftarlarınızla 5. maçı evde oynamak anlamına geliyor. Bunca yıldır taraftarlar takıma enerji veriyor. Onları yakınlarda görmek büyük bir ayrıcalık. Benzersiz bir atmosfer yaratacaklarına kuşku yok. Yarın Monaco oyuncusu olmak istemem.”

2017 yılından beri ilk kez final four oynamaya bu kadar yakın olduklarını belirten Yunan forvet, AS Monaco serisinde geride kalan maçların büyük çekişmeye sahne olduğunu ama artık beşinci maçta bunun bir önemi olmadığını şöyle aktardı:

“Önümüzde Eşsiz Bir Fırsat Var”

“Bütün bir sezona denk olan ve Avrupa yolculuğumuz için çok kritik bir maç. Bizim için başarılı bir yıl olduğunu düşünüyorum. Önümüzde eşsiz bir fırsat var ve bundan faydalanmalıyız çünkü bir daha ne zaman ortaya çıkacağını asla bilemezsiniz.”

Olympiakos ile 2 kez EuroLeague şampiyonluğu yaşayan Papanikolaou, takımın beşinci maç stresiyle rahatça başa çıkabileceğine inandığını şu şekilde belirtti:

“En sevdiğimiz işi yapıyoruz. Hepimiz final foura kimin gideceğini belirleyecek olan bu karşılaşmada çıkıp elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Takım olarak bu sezonki ilk hedefimiz olan play-offlara ulaştık. Şimdi önümüzde eşsiz bir fırsat var. Tüm takım bu maça konsantreyiz. Maça nasıl başlayacağımız ve 40 dakika göstereceğimiz mental direnç çok önemli. Taraftarımızın desteği ve onlardan alacağımız enerjiyle yarın rakibimizi yenerek hedefimize ulaşacağız.”