Kyle Kuzma: “Bradley Beal, LeBron ve Davis ile Benzer Anlayışa Sahip”

Yaz döneminde Russell Westbrook takasında Washington Wizards’ın yolunu tutan Kyle Kuzma, yeni takım arkadaşı Bradley Beal hakkında NBC Sports’a bir röportaj verdi.

Ligde beşinci sezonunu geçirmeye hazırlanan Kyle Kuzma, dört sezon boyunca Lakers’ta LeBron James ile beraber oynama fırsatı yakaladı. 2020 sezonun Anthony Davis ve LeBron James ikilisiyle NBA şampiyonluğu yaşayan 26 yaşındaki kanat oyuncusu takımın altıncı adamı olarak Lakers’e yeri geldiğinde önemli katkı verdi.

Yaz döneminde Washington Wizards’a takas olan Kuzma, Bradlet Beal’in oyun anlayışı olarak LeBron James ve Anthony Davis ile benzerlikler gösterdiğini dile getirdi:

“Açıkçası, dışarıdan bakıldığında her gece 30 sayı atan bir adama sahip olduğunuzda, onun gerçekten istekli bir pasör olmadığını düşünüyorsunuz. Aslına bakarsanız her pozisyonda doğru oyunu yapıyor ve basketbolda kazanmak için gerekli olan da bu. Bu özelliği LeBron ve Anthony Davis’te de gördüm. İsterlerse her pozisyonda sayı yapma şansına sahiptiler. Ancak basketbol bir takım sporu ve önemli olan takım arkadaşlarınızı anlamak ve doğru oyunu oynamak. Beal de tam olarak bunu yapıyor.”

“Her gün onun hakkında yeni bir şey öğreniyorum. Açıkçası çok fazla basketbol izliyorum, bu ligde çok fazla adam izliyorum ve yıllarca onun oynama şeklini izledim. Her gün onun hakkında daha fazla şey öğreniyorsun.”

NBC Sports

Bradley Beal geçen sezon maç başına 31.3 sayı ortalaması yakalayarak kariyerinin en iyi sezonunu geride bıraktı. Russell Westbrook ile birlikte Washington Wizards’ı play-off potasına sokmayı başardılar. Fakat NBA play-offlarında ilk turda Philadelphia 76ers karşısında 4-1 ile elenerek eve dönmek zorunda kaldılar.